Ważne wydarzenia

WYCHOWANIE W DUCHU PATRIOTYZMU

Wychowanie w duchu patriotyzmu.

W piątek 22 września uczniowie naszego gimnazjum, którzy są członkami Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej uczestniczyła we Mszy św. odprawionej w radzymińskiej Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w intencji zmarłych niedawno ppłka. Edmunda Muszyńskiego ps. " Krzemień"- żołnierza Armii Krajowej, prezesa Okręgu Warszawa Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i dr. Piotra Kurka - przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży ŚZŻAK.
    Msza św. miała niezwykle podniosły charakter. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe z radzymińskich szkół, członkowie Rodzin zmarłych, władze Zarządu Głównego ŚZŻAK, władze naszego miasta, dyrektorzy, nauczyciele i mieszkańcy Radzymina.
    Takie uroczystości pokazują jak wielka jest potrzeba wychowywania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu.

Edyta Baranowska.

<<   Wrzesień   >>