Doradca Zawodowy

Wielu młodych ludzi zastanawia się nad dalszym kierunkiem kształcenia oraz wyborem własnej ścieżki zawodowej. Wybory te mają duży wpływ na powodzenie w życiu zawodowym i prywatnym. Zmiany na rynku pracy powodują, że młodemu człowiekowi trudno jest odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości.

Wybór zawodu jest procesem zaczynającym się już w dzieciństwie. Nie można pozwolić, aby dziecko rozpoczynające szkołę decydowało o swoim życiu w sposób przypadkowy i nieprzemyślany, aby w dorosłym życiu wykonywało pracę, która nie przynosi żadnej satysfakcji. Ważne jest, aby wybór ścieżki edukacyjno – zawodowej był decyzją przemyślaną i świadomą.

Zaplanowane w Wewnątrzszkolnym Systemie Doradztwa Zawodowego działania, pozwolą przygotować uczniów do wyboru zawodu, poziomu  i kierunku kształcenia w sposób profesjonalny i systematyczny przez doradcę zawodowego we współpracy z Gronem Pedagogicznym i Rodzicami.

Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli na konsultacje, które odbywają się w każdą środę o godzinie 13:35 do 14:20 w gabinecie psychologa. W razie potrzeby proszę wszelkie pytania kierować na mail: doradca.zawodowy@poczta.fm

Z poważaniem,

Magdalena Durajewska