Szkoła Równych Szans
(wiecej)
LOGO
(wiecej)

2017/2018

Z miłości do kina

12 października 2017 roku klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami panią Grażyną Kozon, panią Michaliną Jaroszewską oraz panią Magdaleną Durajewską wybrali się na wyjątkową lekcję. Nie było tam ławek, tablicy, lecz wygodne fotele oraz wielki ekran.

Biorąc udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Lekcja w kinie” uczniowie mieli okazję poznać tajemnice dubbingu. Dubbing jest to proces podkładania głosu do już nagranego wcześniej materiału np. filmowego. Okazuje się, że nasze ulubione postacie z bajek mówią głosami znanych nam z kina lub teatru aktorów, piosenkarzy np.: Cezarego Pazury, Jarosława Boberka, Czesława Mozila.

Pani Julia Kamińska zwróciła dzieciom uwagę, że każdy kto chciałby dubbingować jakąś postać musi mieć doskonałą dykcję. Wszyscy uczniowie pod bacznym okiem pani Lidii Sadowej ćwiczyli buzię i język. Niektórzy nasi uczniowie zwrócili uwagę, że ćwiczenia te były bardzo podobne do tych, z którymi spotykają się na lekcjach logopediiJ

Uczniowie mieli również możliwość dubbingować krótką scenkę do bajki „Asterix i Obelix”.

Po wspaniałej lekcji przyszedł czas na wspólne oglądanie filmu animowanego „Epoka Lodowcowa – Mocne uderzenie”. Uczniowie spędzili miło czas w kinie chociaż podróż piętrowym autobusem okazała się również nie lada atrakcją.

 

Michalina Jaroszewska

Grażyna Kozon

Magdalena Durajewska

W Manufakturze Słodyczy

W poniedziałek 9 października 2017r. klasy Ia i Ib naszej Szkoły Podstawowej odwiedziły warszawską Manufakturę Słodyczy „ Cukier lukier”.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „ Robimy lizaki”. Warsztaty rozpoczął pokazw czasie którego dzieci mogły obserwować jak powstaje ręcznie wyrabiana masa do produkcji lizaków, cukierków. Pan prowadzący opowiadał dzieciom o składnikach, które po kolei dodawał, aby powstała masa. Następnie dzieci wybierały naturalne barwniki, np. z buraka, papryki, które znalazły się w składzie naszych lizaków i nadały im piękny, niemalże tęczowy kolor. Każdy uczestnik warsztatów próbował swoich sił wykonując swojego lizaka. Wszyscy spisali się na szóstkę! To była bardzo słodka wycieczka!

  Beata Kuźma


ROWEREM NAD ZALEW KL.2C

                Dnia 20 września 2017 roku, klasa IIc gimnazjum wraz z panią Aliną Słomińską oraz księdzem Piotrem Gołębiewskim po raz kolejny wyruszyła rowerami nad Zalew Zegrzyński. 

                 Równo o godzinie 9.00 zebraliśmy się pod szkołą, aby ruszyć po raz kolejny na wycieczkę rowerową. Droga mijała nam bardzo przyjemnie, gdyż pogoda nam dopisała. Będąc na miejscu cieszyliśmy się swoim towarzystwem, śmiejąc się, biegając, a nawet łowiąc ryby! Wielkie gratulacje dla Kacpra Chajęckiego, który z zawzięciem złowił parę rybek! Mimo tego, iż woda nie była za ciepła, grupka chłopaków postanowiła wskoczyć do wody. Po godzinie zabaw mogliśmy wyruszyć w dalszą podróż. Droga ku McDonald’s była dość niebezpieczna, gdyż przejeżdżała tam masa samochodów, lecz z wielką precyzją dotarliśmy ku naszemu celu. McDonald okazał się również świetnym obiektem rozrywkowym. Gdyż w środku mogliśmy znaleźć atrakcje takie jak: mini koszykówka, wirtualne wyścigi motorowe oraz mini tor przeszkód, który musieliśmy pokonać w jak najszybciej. Świetną zabawą okazała się również zjeżdżalnia, która znajdowała się na zewnątrz budynku. Takie ,,atrakcje’’ włączyły u nas tryb dziecka, którym każdy przecież w środku jest. Jakże trudne okazało się pożegnanie z zabawkami z dzieciństwa, kiedy musieliśmy się już zbierać w drogę powrotną. Oczywiście gdybyśmy nie mieli jakiegoś wypadku, to nie bylibyśmy my. Wyjeżdżając z McDonald’s jedna z naszych koleżanek zauważyła, że brakuje jej powietrza w kole, więc zajechaliśmy szybciutko na stację obok, aby dopompować koło. Jadąc dalej zdarzył nam się kolejny ,,wypadek’’ tym razem nie mały. Sytuacja stała się trochę niebezpieczna, kiedy w trakcie jazdy jednemu z naszych kolegów zerwał się łańcuch! Dojechaliśmy na następną stację benzynową z ogromnym problemem. Mimo pomocy pana ze stacji łańcuch nadal się psuł i nie mogliśmy na to nic poradzić. Mieliśmy ,,szczęście w nieszczęściu’’, kiedy to tata jednej z naszych koleżanek całkiem przypadkiem zajechał na stację i pomógł bezpiecznie odwieść naszego kolegę do domu. W końcu mogliśmy na spokojnie wrócić do domu, lecz po drodze zdarzył się nam jeszcze jeden wypadek. Jeden z naszych kolegów niechcący zajechał drogę naszej koleżance, co skończyło się wywrotką obojga. Na szczęcie niestało się nic poważnego. Do domu dotarliśmy dumni z siebie i co najważniejsze w ,,jednym kawałku’’. 

              Teraz pozostaje nam tylko miło wspominać nasze przygody i podziękować za trud włożony w opiekę nad nami. Pani Alino, księże Piotrze dzięki.
Wiktoria Werelich

<<   Sierpień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                   1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
MAPA SERWISU
STATYSTYKA