Ważne wydarzenia

V GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 16 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski,  pt. „ Daj jak najwięcej dobra-poznajemy wiersze Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej, poetki Mazowsza”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie, nosząca imię poetki oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin. Konkurs swoją obecnością zaszczycili i jednocześnie zasiedli w jury: Pan Piotr Chełmoński– Szczepankowski- wnuk poetki oraz Jan Rychner– sekretarz, poeta, przewodniczący Klubu Literackiego „Nasza Twórczość” przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” w Warszawie.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali własne interpretacje utworów oraz doskonałe umiejętności recytatorskie, które zostały docenione.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas V- VI

III miejsce: Natalia Jakubowska, kl. VIb

W kategorii klas VII

I miejsce: Aleksandra Świerczewska, kl. VIIb

Wyróżnienie: Daria Godlewska, kl. VIIb

Wyróżnienie: Paulina Wiśniewska, kl. VIIb

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Pamrowska

<<   Grudzień   >>